loading...

FIFA tchórzliwie milczy w sprawie wykluczenia Rosji z rozgrywek MŚ 2022. Sprawy w swoje ręce wzięły więc federacje narodowe i sami zawodnicy. Najpierw Polacy, a po nich Szwedzi odmówili gry z Rosjanami w barażach o miejsce w MŚ 2022. Na taki sam krok zdecydowali się w końcu Czesi.

Czeska federacja jednogłośnie zatwierdziła decyzję, że reprezentacja Czech w żadnym wypadku nie weźmie udziału (w barażach) przeciwko kadrze Rosji w eliminacjach MŚ 2022 - czytamy w komunikacie. Do tego przewodniczący federacji i jej sekretarz generalny mają prowadzić negocjacje z UEFA i FIFA w tej sprawie.

Na Twitterze głos zabrał też prezes PZPN Cezary Kulesza. Prezes czeskiej federacji przekazał mi właśnie, że Czesi również nie zagrają z Rosją w meczu barażowym! Trzy federacje - Polska, Szwecja i Czechy - pokazują, co znaczy solidarność. Teraz czas na ruch FIFA – napisał. Tymczasem PZPN wysłał już dwa pisma do FIFA, ale na żadne nie otrzymał odpowiedzi. - My, jako PZPN, jesteśmy głęboko rozczarowani opieszałością FIFA - stwierdził Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Z przykrością należy stwierdzić, że FIFA nie jest jedyną federacją, która zachowuje się ulegle wobec Rosji. FIVB nie zamierza póki co odebrać Rosji organizacji mistrzostw świata siatkarzy. Oburzenie wywołało też oświadczenie CEV, które nazwało sytuację w Ukrainie kryzysem i nie wykluczyło rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. W tej sytuacji zawodnicy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaprotestować przeciwko wojnie. Bojkot MŚ w Rosji zapowiedziały w sobotę federacje Polski i Francji czyli odpowiednio aktualnych mistrzów świata i mistrzów olimpijskich.

Z drugiej strony do PZPN płyną wyrazy poparcia z całego świata. PZPN otrzymał między innymi ofertę darmowego zgrupowania w marcu na obiektach Athletic Bilbao i propozycję rozegrania meczu towarzyskiego z reprezentacją Kraju Basków. Rzecznik prasowy ukraińskiej kadry wysłał Jakubowi Kwiatkowskiemu wiadomość: - "Bravo, Kozaky".

nor

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876