Powiązanie między Świadectwami Energetycznymi a Standardami Budowlanymi - Czy Oba są na Tym Samym Poziomie?

W dzisiejszych czasach, kiedy kwestie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska stają się coraz bardziej palące, efektywność energetyczna budynków przyciąga dużą uwagę zarówno od strony właścicieli nieruchomości, jak i organów regulacyjnych. Z jednej strony mamy świadectwa energetyczne, będące swego rodzaju "raportem zdrowia" dla każdej nieruchomości. Z drugiej strony są standardy budowlane, które wyznaczają wytyczne dla projektantów i wykonawców w kontekście efektywności energetycznej. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one jako dwa odrębne elementy, to w rzeczywistości są ze sobą ściśle powiązane i wpływają na siebie nawzajem. Jednak czy zawsze te powiązania są harmonijne?

Czy świadectwa energetyczne zawsze odzwierciedlają aktualne standardy budowlane i vice versa? I co najważniejsze, jak właściciele nieruchomości i potencjalni nabywcy powinni podchodzić do tych aspektów przy podejmowaniu decyzji o kupnie, sprzedaży czy modernizacji budynku? W tym artykule zanurzymy się w zawiłości tych relacji, aby zrozumieć, jak świadectwa energetyczne i standardy budowlane wpływają na siebie i jakie są tego konsekwencje dla rynku nieruchomości.

Już od 30 grudnia 2022 r. pacjenci na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Miedziowego Centrum Zdrowia S. A. w Lubinie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 66, oraz Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Oddziale Nefrologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego 49, mogą korzystać z nowo powstałych lub doposażonych stacji Enzymatycznej Terapii Zastępczej (ETZ). Inicjatywa powstała z myślą o osobach dotkniętych chorobami rzadkimi, których leczenie możliwe jest jedynie w warunkach szpitalnych. Przytulnie urządzone i wyposażone w nowoczesny sprzęt sale mają zwiększyć komfort pacjentów w trakcie podawania leku. Projekt powstał w ramach programu „Stacja ETZ – Enzymatyczna Terapia Zastępcza”.

W sobotę godzinach od 12:00 do 16:00 wystąpią w Lublinie utrudnienia w ruchu w rejonie trasy przejścia Marszu Równości. Planowana trasa zawiera się w obrębie ulic: Al. Racławickie, Lipowa, Głęboka, Sowińskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki. Wraz z przemieszczaniem się kolumny, możliwe będzie całkowite wstrzymanie ruchu na kolejnych ulicach. Na miejscu obecni będą policjanci, którzy zadbają o bezpieczeństwo i skierują ruch na alternatywne trasy.

Wczoraj, 25 lipca, bezpośrednio po rozboju zatrzymani zostali dwaj nieletni chłopcy w wieku 13 i 14 lat. Okazało się, że napadli na kiosk gdzie po obezwładnieniu sprzedawczyni zrabowali blisko 2000 złotych. Zostali, zatrzymali przez kryminalnych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 39-latek. Mężczyzna został ujęty przez emerytów, kiedy próbował odjechać z parkingu. Badanie alkomatem wykazało 3 promile.

Dziś rano funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego wracając po służbie ujął 60-latka, który mając 2,5 promila przyjechał po piwo do sklepu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w weekend motocyklistę, który pędził z prędkością 180 km/h. Jak się okazało, 25-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców miasta za posiadanie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wpadli gdy wyjeżdżali samochodem z nielegalnym towarem. Tylko w BMW którym jechali, policjanci znaleźli kilogram mefedronu.

Obudziło ich szczekanie psa. W środku nocy. Potem zobaczyli płomienie i zdołali uciec z płonącej altanki. Obiekt doszczętnie spłonął.

Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę audi, który na drodze ekspresowej pędził z prędkością 195 km/h. 27-letni mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych. Niebezpieczną jazdę zarejestrowało „oko” kamery w policyjnym bmw.

Nietrzeźwa matka zajmowała się dwójką dzieci w tym niemowlakiem. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876