Wczoraj, 25 lipca, bezpośrednio po rozboju zatrzymani zostali dwaj nieletni chłopcy w wieku 13 i 14 lat. Okazało się, że napadli na kiosk gdzie po obezwładnieniu sprzedawczyni zrabowali blisko 2000 złotych. Zostali, zatrzymali przez kryminalnych.

Wczoraj po południu policjanci z Lublina zostali powiadomieni o rozboju, jaki miał miejsce w centrum miasta. Z przekazanych informacji wynikało, iż do kiosku przyszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich przez okienko próbował kupić papierosy. Drugi w tym czasie wszedł do środka i odpychając oraz zastraszając, obezwładnił ekspedientkę. Następnie mężczyźni dokonali kradzieży utargu. Ich łupem padło blisko 2000 złotych.

- Powiadomieni o rozboju policjanci w rejon zdarzenia skierowali najbliższe patrole – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski. Ponadto od razu przekazali informację do monitoringu miejskiego. Dzięki szybkim działaniom jeden z pracowników namierzył sprawców. Chłopcy zostali zatrzymani na dworcu autobusowym przez operacyjnych z 1. komisariatu. Dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat okazali się być poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Nieletni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Policjanci oprócz rozboju udowodnili im dokonanie innych przestępstw na terenie Lublina. Dzień wcześniej 14-latek dopuścił się kradzieży zuchwałej, wyrywając torebkę na ulicy. Dodatkowo na swoim koncie mają kilka innych kradzież. Łącznie starszy z nich będzie odpowiadał za 5 czynów natomiast młodszy za 3.

Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Po wykonaniu czynności obaj wrócą do placówki wychowawczej.

Łęczna 26 lipca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876