Jutro, w niedzielę 17 października ulicami Łęcznej przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Zorganizowany przez stowarzyszenie Amazonek z Łęcznej.

Mamy 2771 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – podało w piątek MZ, w całym kraju zmarło też 49 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w województwie lubelskim – 608. Wczoraj było ich 620 (przy ponad 2600 w całym kraju). Mamy najwyższy w kraju wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców - 29,5 (najwyższy jest w powiecie łęczyńskim – 75, opolskim – 52,6 i włodawskim – 52,3). Niepokojące są też statystyki dotyczące zgonów. Wczoraj w całym kraju było 40 zgonów z czego jedna czwarta w województwie lubelskim.

Całkiem możliwe, że największe osiedle w Łęcznej straci gminną bibliotekę, a podobny los czeka również filię w Zakrzowie. Chcą tego radni Prawa i Sprawiedliwości oraz rozłamowcy z komitetu Wspólna Sprawa. Ich zdaniem ma to poprawić racjonalność wydawania pieniędzy na działalność kulturalną (sic).

Jak podaje Kuratorium Oświaty w Lublinie, już w 184 placówkach w naszym województwie wprowadzono nauczanie zdalne. Najwięcej takich szkół i przedszkoli jest w Lublinie.

Nowy most przez rzekę Wieprz w Łęcznej powstanie obok istniejącego obiektu, który zbudowano w 1966 roku i dzisiaj jest już w złym stanie technicznym. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

W okresie od 8 do 14 października do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej wpłynęło siedem zgłoszeń. Były to: 4 pożary i 3 miejscowe zagrożenia.

100 tysięcy złotych leżące w saszetce znaleziono wczoraj przy krajowej dziewiętnastce. Uczciwy znalazca z gminy Puchaczów natychmiast przywiózł zgubę do komendy policji.

Miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz ponad 2,6 promila alkoholu we krwi, co nie przeszkodziło 29-latkowi z powiatu łęczyńskiego wsiąść za kierownicę renault megane. Jechał pogodzić się z partnerką.

Początek jesieni nie jest dla nas kierowców łaskawy. Choć przed rokiem tankowaliśmy za 4,5 zł, teraz popularna 95 zbliża się do poziomu 6 zł. Dlaczego? Bo aż 58 proc. ceny paliwa to podatki i daniny: akcyza, VAT, opłata paliwowa i opłata emisyjna. Na początku roku obciążenia dodatkowe wynosiły 56 proc. ceny na stacji paliwowej.

W poniedziałek, 4 października o godzinie 15:14 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na ul. Przemysłowej w Łęcznej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia już po raz trzeci nie udało się wybrać nowej Rady Osiedla Samsonowicza. Mimo szeroko przeprowadzonej akcji informacyjnej na czwartkowe walne zebranie największego osiedla w Łęcznej przyszło zaledwie 37 osób, wobec wymaganych 50.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876