Wcześniejszego partyjnego nominata na stanowisku prezesa zastąpił Maciej Grzywa, od wielu lat pracownik Górnika i prezes Akademii Sportu.

Maciek to bardzo ambitny i pracowity człowiek. Pozyskuje dla klubu ogromne pieniądze na boiska, szkolenia, rozwój - komentuje wybór Grzegorz Kuczyński, który z Grzywą współpracuje w ramach Fundacji Górnika.

Przedstawiamy galerię zdjęć z wczorajszego, już czwartego i tym samym ostatniego, biegu dziecięcego z cyklu KidsRun 2023, organizowanego przez łęczyńskie stowarzyszenia Łęczna Biega.

Bieg połączony był z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym i Wigilią Miejską, organizowanymi przez Urząd Miasta Łęczna i Centrum Kultury w Łęcznej.

Atmosfera wydarzenie i nastroje młodych biegaczy były wyśmienite. Zresztą zobaczcie sami.


Zapraszamy do oglądania.

Na boisku to Motor miał przewagę, jednak to Górnik okazał się skuteczny, a przecież zwycięzców się nie rozlicza. Drużyna z Łęcznej miała dwóch bohaterów - zdobywcę jedynej bramki, Egzona Kryeziu, oraz bramkarza zielono-czarnych, Macieja Gostomskiego.

Atmosfera na Arenie Lublin była niezwykła, z blisko 14 000 kibiców dopingującymi oba zespoły. Na sektor Górnika przybyło 1750 osób, choć to oczywiście nie wyczerpuje całej liczby kibiców z Łęcznej, wielu z nich zasiadło na innych trybunach. Dzięki temu zespół z Łęcznej czuł się tak, jakby miał dwunastego zawodnika na boisku. Śpiewy na trybunach rozbrzmiewały przed pierwszym gwizdkiem, a zamilkły długo po zakończeniu meczu. Kibice z Łęcznej pokazali się z najlepszej strony, tworząc nie tylko doskonałą oprawę, ale też przewyższając widowiskiem kibiców drużyny z Lublina.

O tragicznej śmierci 17 letniego Karola Górskiego poinformował klub Gwarek Łęczna.

- Był to fantastyczny sportowiec a przy tym prawy i dobry człowiek. Przykro nam pisać o Nim w czasie przeszłym. Odpoczywaj w pokoju - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu z Łęcznej.

GK

Pomijając aspekt dość oczywisty, że aktywność fizyczna jest ważna to po co?

Czy koniecznie powinniśmy zmuszać dzieciaki do wysiłku a na dodatek zachęcać do walki i rywalizacji? A co jeśli sami nie biegamy i nie czujemy tych całych „endorfin”?

Kilka argumentów…
Dobrze jeśli dziecko jest w formie, zwiększa swoje możliwości a ruch, wysiłek i aktywność fizyczna są dla niego czymś naturalnym. Dobrze, jeśli dziecko pokonuje swoje ograniczenia, słabości, jeśli próbuje… Dobrze, jeśli znajduje radość z bycia w grupie, społeczności. Efekt w postaci satysfakcji gwarantowany.

To po krótce koncepcja organizowanego przez Stowarzyszenie "Łęczna Biega" cyklu biegów dla najmłodszych "Kids Run 2023". Formuła zakłada pewnego rodzaju wyzwanie – im więcej biegasz, tym większa nagroda. Założenie jest takie, by nagradzać wytrwałość, sumienność, obecność. Tym razem wydarzenie nie zakończy się wręczaniem pucharów za wyniki ale nagród za zaangażowanie, udział i podjętą walkę z rówieśnikami, ale przede wszystkim walkę ze sobą, niechęcią, zmęczeniem, lenistwem.

Po raz czwarty 5 marca w łęczyńskim parku odbył się Bieg Tropem Wilczym. W inicjatywie chodzi o upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego podziemia, a także ostatniego walczącego Józefa Franczaka, ps. „Lalek” - żołnierza Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Ostatniego żołnierza który ukrywał się do 1963 r., zginął z bronią w ręku podczas obławy bezpieki we wsi Majdan na Lubelszczyźnie. Dlatego też bieg na symboliczną długość 1963 metrów.

Po porażce Górnika Łęczna z Rasovią Rzeszów 0:1 klub poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Marcinem Prosołem.

Marcin Prasoł objął zespół w kwietniu 2022 roku po tym jak rezygnację z funkcji pierwszego trenera złożył Kamil Kiereś. Prowadził on zespół Górnika w 6 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy (1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki), a drużyna ostatecznie uplasowała się na ostatniej 18 pozycji w tabeli spadając do 1 ligi.

Kolejna biegowa impreza w Łęcznej przed nami. Tym razem pod nazwą „Jesienne biegi – Łęczna Biega”. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2022 r. W cudnych okolicznościach Parku Podzamcze biegać będą dzieci i dorośli. Dla najmłodszych przygotowano dystanse na: 50, 100, 200 i 300 m. Natomiast dla dorosłych będzie to dystans 3 kilometrów.

Górnik Łęczna zremisował z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1 w ostatnim meczu 32. kolejki ekstraklasy. Remis praktycznie zsyła Górnika do I ligi.

Dzisiaj, na zakończenie 32 kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zagra u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Ewentualna porażka w tym spotkaniu oznaczać będzie dla zielono-czarnych pewną degradację do Fortuna I Ligi. Początek meczu w poniedziałek o 18:00 na stadionie w Łęcznej.

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Górnik Łęczna znalazł nowego trenera. Zostanie nim Marcin Prasoł, który zastąpi na tym stanowisku Kamila Kieresia. 41-letni szkoleniowiec zwiąże się z klubem umową ważną do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia na kolejne sezony.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876