Pomijając aspekt dość oczywisty, że aktywność fizyczna jest ważna to po co?

Czy koniecznie powinniśmy zmuszać dzieciaki do wysiłku a na dodatek zachęcać do walki i rywalizacji? A co jeśli sami nie biegamy i nie czujemy tych całych „endorfin”?

Kilka argumentów…
Dobrze jeśli dziecko jest w formie, zwiększa swoje możliwości a ruch, wysiłek i aktywność fizyczna są dla niego czymś naturalnym. Dobrze, jeśli dziecko pokonuje swoje ograniczenia, słabości, jeśli próbuje… Dobrze, jeśli znajduje radość z bycia w grupie, społeczności. Efekt w postaci satysfakcji gwarantowany.

To po krótce koncepcja organizowanego przez Stowarzyszenie "Łęczna Biega" cyklu biegów dla najmłodszych "Kids Run 2023". Formuła zakłada pewnego rodzaju wyzwanie – im więcej biegasz, tym większa nagroda. Założenie jest takie, by nagradzać wytrwałość, sumienność, obecność. Tym razem wydarzenie nie zakończy się wręczaniem pucharów za wyniki ale nagród za zaangażowanie, udział i podjętą walkę z rówieśnikami, ale przede wszystkim walkę ze sobą, niechęcią, zmęczeniem, lenistwem.

W cyklu zaplanowano 4 biegi - dla uatrakcyjnienia zlokalizowane w różnych częściach Łęcznej. Pierwszy bieg zaplanowano na 18 czerwca w łęczyńskim lesie (lokalizacja biura na parkingu przy PGKIM). Będzie też bieżnia, park i asfalt.
Dystanse ustalono tak, aby nawet najmniejsze dzieci pokonały swoją trasę bez większych trudności. Oczywiście, w każdym przypadku możliwa jest opieka i pomoc rodzica więc nie należy mieć obaw ! Liczy się przede wszystkim dobra zabawa !

W trakcie każdego dla wszystkich uczestników planowane są atrakcje.
Każdy, kto pokona 2 dystanse ma gwarantowany przepiękny medal a najbardziej sumienni – nagrody! Po zakończeniu cyklu planowana jest w tym celu uroczysta gala !

Zapisy trwają do wyczerpania limitu! Zapraszamy do śledzenia profilu facebook Łęczna Biega gdzie im bliżej wydarzenia tym więcej świeżych informacji!

Patronat Honorowy nad cyklem biegów objął Starosta Łęczyński.


Zapisy na Kids Run 2023:
https://forms.gle/eTVj6LgRswAgjxYN8
Więcej informacji na stronie:
https://m.facebook.com/lecznabiega


Organizator wydarzenia - Stowarzyszenie Łęczna Biega
Grupa biegowa pod nazwą Łęczna Biega działa od lipca 2017 roku. Działania grupy nieformalnej skupiały się na organizacji wspólnych treningów, wymianie doświadczeń osób aktywnie uprawiających sport a także realizacji przedsięwzięć o charakterze biegowym. Dla potrzeb identyfikacji biegaczy opracowano wyróżniające grupę znaki graficzne, założono profil na Facebook, zaprojektowano elementy odzieży biegowej, co pozwoliło na zapewnienie rozpoznawalności grupy podczas uczestnictwa w biegach jak też imprez o charakterze lokalnym. Celem grupy zrzeszającej osoby biegające, startujące w zawodach była aktywizacja lokalnej społeczności (w każdy czwartek organizowane są wspólne treningi), pokazywanie korzyści płynących z aktywności fizycznej, zachęcanie do niej zarówno dorosłych jak również młodzież i dzieci.
Opierając się na zasobach własnych, dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych osób, firm i instytucji grupa zorganizowała w Łęcznej dwa biegi pod nazwą KASZTELAŃSKA PIĄTKA ŁĘCZNA BIEGA na dystansie 5 km. Biegi odbywały się w roku 2019 i 2021 (każdorazowo w biegach uczestniczyło ok.200 biegaczy z terenu całego woj. lubelskiego). Zorganizowano także Świąteczny Bieg Dziecięcy (2021), 3-cio majowy Bieg Morsa (2022), Jesienne Biegi Łęczna Biega (2022). Dwa ostatnie wydarzenia miały charakter charytatywny.
Wszystkie proponowane działania miały i mają także aspekt integracyjny. Jako nieformalna grupa Łęczna Biega od stycznia 2019 r. wspiera działaniami promocyjnymi comiesięczne terenowe akcje oddawania krwi organizowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Działania realizowane były we współpracy z samorządem, lokalnymi przedsiębiorcami, stowarzyszeniami.
Od marca br. Łęczna Biega działa również jako stowarzyszenie. Ta forma ma pozwolić na sprofesjonalizowanie aktywności, wzmocnienie potencjału grupy, poszerzenie zasięgu działania, pozyskanie wsparcia instytucji i środków na realizację wyznaczonych celów.
W roku bieżącym planowana jest organizację cyklu biegów dla dzieci (wspomniany KIDS RUN) a także kolejny bieg na dystansie 5 km zaplanowany na 3 września 2023 r.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876