Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 39-latek. Mężczyzna został ujęty przez emerytów, kiedy próbował odjechać z parkingu. Badanie alkomatem wykazało 3 promile.

Do zdarzenia doszło wczoraj na parkingu przy ulicy Królewskiej w Lublinie. Para emerytów zauważyła mężczyznę, który próbował wsiąść za kierownicę i odjechać. Kierowca już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie mocno pijanego. Dlatego seniorzy zagrodzili mu drogę i nie pozwolili ruszyć na ulicę. Jednocześnie powiadomili o sprawie policjantów. Jak się okazało, z Placu Katedralnego, w tym czasie akurat ruszała policyjna pielgrzymka. Sprawca w rozmowie twierdził, że w takim stanie przyjechał do lekarza.

- Na miejscu interweniował policyjny patrol z 7. komisariatu – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca Lublina. Podczas badania okazało się, że w organizmie ma 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie od razu zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 21 lipca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876