Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców miasta za posiadanie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wpadli gdy wyjeżdżali samochodem z nielegalnym towarem. Tylko w BMW którym jechali, policjanci znaleźli kilogram mefedronu.

Zatrzymani to: 33 i 36 latek. Obaj są mieszkańcami Lublina i byli już notowani. Kryminalni posiadali informacje, że obecnie mogą zajmować się wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

- Zostali zatrzymani gdy wyjeżdżali BMW z terenu posesji – informuje komisarz Andrzej Fijołek. Byli wyraźnie zaskoczeni nagłym pojawieniem się policjantów. W aucie kryminalni znaleźli kilogram mefedronu. Później podczas dalszych przeszukań miejsc przebywania obu mężczyzn w jednej z kamienic znaleźli kolejne 7 kilogramów mefedronu i prawie kilogram marihuany. Ponadto w lokalu policjanci odkryli ponad 2 tysiące paczek papierosów bez akcyzy oraz 90 litrów spirytusu.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty posiadania oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Trafili też przed oblicze sądu, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Obu mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczyli też pieniądze i mienie zatrzymanych o wartości ponad 50 tys. zł. na poczet przyszłych kar.

Łęczna 10 kwietnia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876