Kryminalni zatrzymali 23-latka, który w samochodzie i w użytkowanych garażach przechowywał prawie 1,5 kilograma gramów różnego rodzaju narkotyków: marihuany, amfetaminy, mefedronu oraz tabletek ekstazy. Były tam też woreczki do dystrybucji narkotyków, waga elektroniczna oraz ponad 40 tysięcy złotych w gotówce. Decyzją Sądu mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

W piątek późnym wieczorem na terenie Świdnika kryminalni próbowali zatrzymać 23-latka, podejrzewając, że młody mężczyzna może posiadać narkotyki. Ten schował się w swoim samochodzie i usiłował odjechać. Funkcjonariusze w samochodzie zatrzymanego mężczyzny znaleźli ponad 100 gramów narkotyków, kolejne środki odurzające i substancje psychotropowe znalezione zostały w dwóch garażach zlokalizowanych na terenie miasta.

- Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma narkotyków – informuje komisarz Łukasz Kasperek. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty. 23-letni mieszkaniec Świdnika odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej. W trakcie zatrzymania, 23-latek uderzył bowiem w twarz i klatkę piersiową policjanta starającego się unieruchomić jego samochód. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Łęczna 7 lutego 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876