loading...

24 lutego 2022 roku, o godzinie 4 nad ranem Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia ataku. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na terytorium Ukrainy z północy, wschodu i południa. W przeciągu kilku godzin zostały zaatakowane, głównie rakietami, strategiczne lokalizacje, w tym Kijów, Odessa czy nawet okolice Lwowa. Na Ukrainie są zachodni dziennikarze m.in. fotoreporterzy agencji Reutera, którzy na bieżąco relacjonują wydarzenia. W Kijowie są m.in. dziennikarze TVN.

Inwazja rozpoczęła się od wschodu, lecz szybko rozszerzyła się o ataki na zachodzie Ukrainy. Rosyjskie wojska ostrzeliwują strategiczne punkty na terenie całego kraju. Najbliżej, w pobliże Polski, wojna dotarła do Iwano-Frankiwska, gdzie pociski spadły na tamtejszy port lotniczy, znajdujący się już stosunkowo niedaleko granicy Ukrainy ze Słowacją oraz Polską.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził na terenie całego kraju stan wojenny. Są doniesienia o ofiarach i zniszczeniach.

Pierwszy stopień gotowości bojowej wprowadziło dowództwo polskiej armii. Żołnierze dostali rozkaz powrotu do koszar - podaje Onet, powołując się na swe źródła w Siłach Zbrojnych i MON.

Ta agresja w zdecydowany sposób zmienia sytuację nie tylko na Ukrainie, ale w Europie a nawet na całym świecie. O konsekwencjach tego napadu na europejski kraj przez drugi, trudno dzisiaj jeszcze mówić.

Łęczna 24 lutego 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

 

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876