loading...

Jutro, w środę 9 lutego, rolnicy wyjadą na drogi - zapowiedział w poniedziałek w Lublinie Michał Kołodziejczak. Lider AgroUnii ogłosił, że rolnicze blokady obejmą prawie 50 miejscowości w całej Polsce. - Domagamy się spotkania z premierem Morawieckim. Rząd nie panuje nad sytuacją. Rozmowy z wicepremierem Kowalczykiem nie dały żadnych efektów – dodał lider AgroUnii.

Jak wynika z informacji podanych przez działaczy AgroUnii na terenie województwa lubelskiego zaplanowano trzy protesty: w Biłgoraju, Łukowie i Lublinie. W Lublinie rolnicy zaczną się zbierać około godz. 9 przy sklepie Obi przy al. Witosa. Następnie z ciągnikami przejadą alejami Witosa, Tysiąclecia, przez rondo Dmowskiego i Aleją Solidarności do ronda Kuklińskiego. Na rondzie rolnicy zawrócą, alejami Tysiąclecia i Solidarności dojadą w okolice dworca PKS i tam się zatrzymają. Zapowiedziano, że od godz. 10 do 13 odcinek od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie całkowicie zablokowany. Następnie protestujący rolnicy mają zanieść swoje postulaty do wojewody lubelskiego.

Kołodziejczak zapowiedział też, że jeśli strajki nie przyniosą rezultatu 23 lutego rolnicy będą protestować w Warszawie. - Dzisiaj zwracamy się z gorącym i jeszcze grzecznym apelem do pana premiera. Wiemy, że ma dużo spraw na głowie, ale to jest sprawa priorytetowa. Bezpieczeństwo żywnościowe kraju nie może być pozostawione na pastwę losu, na pastwę firmom, korporacjom, które dzisiaj żerują na słabości tego rządu - powiedział lider AgroUnii.

Zdaniem Kołodziejczaka, rolnicy zmuszeni są do wyjścia na drogi, bo „to co teraz się dzieje zagraża bezpieczeństwu ekonomicznemu Polski”. Dodał też, że na protesty powinni zwrócić uwagę mieszkańców miast. Lider AgroUnii uważa, że mieszkańcy miast „będą musieli płacić horrendalne sumy za żywność” spowodowane inflacją i spadkiem produkcji żywności.

Kołodziejczak za najważniejsze dzisiaj problemy rolników uznał rosnące ceny nawozów, niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy, niepewność związaną z Zielonym Ładem, brak uregulowania kwestii ubezpieczeń upraw i gospodarstw rolników a także brak odpowiednich działań rządu w celu oddłużenia rolnictwa. "Rolnicy nie będą jednak umierać w ciszy" - podkreślił lider AgroUnii.

Łęczna 8 lutego 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876