loading...

Nasz kraj podobno radzi sobie ze szczepieniami relatywnie dobrze. Pod względem liczby podanych szczepionek znajdujemy się na 8. miejscu w Europie. Wyprzedzają nas Wielka Brytania, Turcja, Niemcy, Rosja, Francja, Włochy i Hiszpania.

To jednak mało precyzyjny miernik jakości szczepień. Ważniejsza jest liczba w pełni zaszczepionych na 1 milion mieszkańców. A tu w Polsce tragedia. Według szacunków Euronews znajdujemy się dopiero na 26. miejscu z 5,5 proc. w pełni zaszczepionych obywateli. Za nami uplasowały się m.in. Francja, Luksemburg, Holandia, Rosja.

Najszybciej swoich obywateli szczepi Serbia, gdzie odsetek zaszczepionych wynosi blisko 16 proc. Najwolniej szczepienia przebiegają w Bułgarii. Kraj ten zaszczepił zaledwie 1,5 proc. mieszkańców.

Według najnowszych danych do godz. 13 w sobotę 10 kwietnia wykonano w Polsce 7 263 426 szczepień, w tym ponad 2 miliony osób drugą dawką.

Szczepionki bywają też marnowane. Rozmrożona fiolka ze szczepionką, jeśli nie zostanie wykorzystana, bo na przykład osoba, która miała być zaszczepiona, nie stawi się w punkcie szczepień, ląduje w śmietniku - tak to jeszcze wygląda w Polsce. - Zmarnowaliśmy jako Polska do tej pory 7,5 tysiąca szczepionek na 9 tysięcy punktów, które szczepią. To mniej, niż jedna szczepionka zmarnowana na jeden punkt – wskazuje prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Łęczna 10 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876