loading...

Od 250 do 500 zł może kosztować właściciela spacer ze swoim psem. Podobno w przypadku niespełnienia nałożonych zobowiązań taryfy ulgowej ma nie być. Zgodnie z rozporządzeniem z 26 marca 2021 roku zaostrzone prawo wejdzie w życie 10 kwietnia.

Karze podlegać mają opiekunowie psów, które biegają bez smyczy w miejscu publicznym. Grozi za to mandat 250 złotych. Tak więc karę finansową może otrzymać nie tylko właściciel psa ale też osoba w danym momencie opiekująca się psem. Kara może być wyższa w przypadku rasy uznawanej za agresywną jak amstaffy czy dobermany. Rząd chyba jednak nie wie, że w Polsce za 60 proc. pogryzień i napaści na dzieci odpowiadają zwykłe kundle. Jeśli dojdzie do zagrożenia życia lub zdrowia innych osób, mandat wyniesie nawet 500 zł.

Sankcje grożą też za brak kagańca i smyczy podczas przewożenia zwierzęcia publicznymi środkami transportu. Karę będzie też można dostać, gdy pies jest trzymany na nieogrodzonej posesji, a nie ma smyczy czy kagańca.

Większość właścicieli czworonogów już chyba wie o nowych stawkach kar, bo na osiedlu widzę coraz więcej psów wyprowadzanych na smyczy a nawet dodatkowo w kagańcu. Niestety właściciele psów równie często zapominają, że założenie psu kagańca nie zwalnia ich samych z noszenia maseczek. Za to też grozi mandat.

Łęczna 6 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876