loading...

Ministerstwo Zdrowia poinformowało popołudniu o 174 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych. Zmarło kolejnych 18 osób. W ciągu 24 godzin przybyło łącznie 380 zakażonych, zmarły 23 osoby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 7582 osoby. 286 osób zmarło. W szpitalach jest 2499 chorych. Osoby w kwarantannie to 145.875. Osoby wyzdrowiałe 668. W ciągu doby wykonano ponad 8,1 tys. testów na koronawirusa, czyli 2,5 raza mniej niż możliwości. Dlaczego?

Jest też nowe ognisko koronawirusa na Lubelszczyźnie. Chodzi o Dom Pobytu dla Osób Chorych, Niesamodzielnych i Starszych „Biały Domek” w Majdanie Ruszowskim w powiecie zamojskim. 15 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w gminie Łabunie. – Chodzi o ośmiu pensjonariuszy i trzy osoby z personelu Domu Pobytu dla Osób Chorych, Niesamodzielnych i Starszych „Biały Domek” w Majdanie Ruszowskim. Pozostałe cztery osoby to rodzina i przyjaciele personelu – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. – Wszyscy są w stanie dobrym, nie mają objawów niepokojących ze strony układu oddechowego.

Czterech pensjonariuszy z dodatnim wynikiem jest hospitalizowanych w szpitalu w Biłgoraju, czterech pozostałych w Tomaszowie Lubelskim. W szpitalu są także dwie osoby z personelu – jedna w Tomaszowie Lubelskim i jedna w Chełmie. Pozostałe cztery osoby z wynikiem pozytywnym przebywają w szpitalu w Chełmie.

U siedmiu pozostałych pensjonariuszy wynik testów na koronawirusa był ujemny, ale badania zostaną jeszcze powtórzone w najbliższych dniach.

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła w środę 2 mln - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Według danych Uniwersytetu obecnie stwierdzonych jest 2000984 przypadków infekcji SARS-Cov-2.

Łęczna 15 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677