loading...

Dzisiaj, 20 grudnia policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Niedostosowanie prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Celem działań policjantów ruchu drogowego jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Taktyka działań powinna zakładać organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń.

Zbyt duża prędkość jest istotnym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W naszym województwie w okresie 11 miesięcy 2019 roku z winy kierujących pojazdami doszło do 945 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 122 osoby, a 1053 zostało rannych.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Z tej przyczyny doszło do 227 wypadków w wyniku których 36 osób poniosło śmierć, a 260 doznało obrażeń.

Łęczna 20 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677