loading...

Jutro, 18 grudnia o godz. 18 wielu polskich miastach rozpoczną się demonstracje w obronie sądów i sędziów. Uczestnicy będą protestować przeciwko projektowi tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów pod hasłem „Dziś sędziowie - jutro Ty”. Demonstracje zaplanowano m.in. w Warszawie (przed sejmem), Białymstoku, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu czy w Częstochowie.

W naszym regionie protesty – przed siedzibami sądów – mają się odbyć w Lublinie (przed Sądem Okręgowym Lublin ul. Krakowskie Przedmieście 43), Puławach (Sąd Rejonowy w Puławach ul. Lubelska 7), Kozienicach (Sąd Rejonowy w Kozienicach ul. Konstytucji 3 Maja 22), Białej Podlaskiej (Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 22), Zamościu (Sąd Okręgowy i Rejonowy w Zamościu ul. Wyszyńskiego 11), Hrubieszowie (Sąd Rejonowy w Hrubieszowie ul. majora Henryka Dobrzańskiego 7).

12 grudnia posłowie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt dotyczący dyscyplinowania sędziów. Jest on niejako odpowiedzią na wyrok TSUE ws. KRS i SN. Nowelizacja zakłada możliwość odwoływania z zawodu tych sędziów, którzy będą np. podważali działania nowej Krajowej Rady Sądownictwa czy kolegów i koleżanek po fachu. W skrócie: ma pozwolić na karanie wszystkich sędziów, którzy ośmielą się zakwestionować status innych przedstawicieli zawodu. Nowelizacja poza karami pieniężnymi określa, co grozi za takie „przewiny”, jest to m.in. usunięcie z zawodu czy przeniesienie do innego sądu.

- PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu! - apelują organizatorzy środowych protestów, m.in. stowarzyszenia sędziów, prokuratorów, a także KOD i Obywatele RP.

Łęczna 17 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876