loading...

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który brał udział w wyłudzeniu pieniędzy metodą na tzw. „policjanta”. 5 kwietnia oszust został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W czwartek późnym wieczorem kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie realizując ustalenia własne zatrzymali mężczyznę, który brał udział w oszustwie metodą na tzw. „policjanta”.

Do przestępstwa doszło 19 marca w Lublinie. Na telefon stacjonarny do 90-latka zadzwoniła kobieta, podająca się za jego córkę i poinformowała, że została zatrzymana przez policję w związku z wypadkiem drogowym. Twierdziła, że jest sprawcą tego zdarzenia i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Następnie przekazała telefon mężczyźnie podającemu się za policjanta, który oświadczył, że jeśli nie przekaże pieniędzy na kaucję to córka zostanie zamknięta w więzieniu. Pokrzywdzony oświadczył, że w banku ma oszczędności w kwocie 50 000 zł. Fałszywy funkcjonariusz polecił, by pojechał do placówki bankowej i wypłacił swoje oszczędności. Później zgodnie z instrukcją mieszkaniec Lublina przekazał je w umówionym miejscu nieznajomemu mężczyźnie. Dopiero po fakcie dotarło do mieszkańca Lublina, że padł ofiarą oszustów i powiadomił o wszystkim policję.

Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, dane jednego ze sprawców, który brał udział w oszustwie. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego, który przebywa na terenie Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Jeszcze tego samego dnia trafił przed oblicze sądu z wnioskiem policji i prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za udział w przestępstwie oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 7 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876