loading...

Siedem osób oskarżyła lubelska prokuratora o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem na dużą skalę papierosów zza wschodniej granicy. Dwie osoby na rozprawę poczekają w areszcie.

Czynności w tej sprawie prowadził Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Akcję, w w efekcie której zatrzymano siedem osób, przeprowadzili funkcjonariusze NOSG w Chełmie i BSW SG w Chełmie.

Prokuratorzy ustalili, że grupa przestępcza kierowana przez Michała L. działała od sierpnia 2015 roku do lipca 2017 roku w miejscowości Stare Okopy w gminie Dorohusk, jak też innych miejscowościach na terenie Polski. Oskarżeni zajmowali się nielegalnym wwozem na terytorium Polski wyrobów tytoniowych. W omawianym okresie dokonano przemytu ponad 270 tys. paczek papierosów różnych marek, których łączna wartość wyniosła ponad 4 miliony złotych. W wyniku tego uszczuplenia należności celnej wyniosły łącznie ponad 240 tysięcy złotych, uszczuplenie należnego podatku VAT ponad 1,2 miliona złotych i podatku akcyzowego ponad 4,5 mln złotych.

Prokurator oskarżył siedem osób o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie przestępstw skarbowych w postaci nieujawnienia przedmiotu opodatkowania. Michał L. jest również oskarżony o przekupstwo. Śledczy ustalili, że oskarżony wręczył korzyści majątkowe w łącznej kwocie 20 tysięcy złotych. Pięć osób jest oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnianie przestępstw skarbowych w postaci przemytu wyrobów akcyzowych. Ponadto trzem oskarżonym zarzucono również popełnienie innych przestępstw skarbowych.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

Łęczna 28 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677