loading...

Dzisiaj, 15 marca na terenie całego województwa lubelskiego, jak i całego kraju, prowadzone są działania przez policjantów ruchu drogowego pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj od godz. 6:00 na terenie całego województwa jak i całego kraju trwają europejskie działania pn. „Pasy”, które realizują policjanci ruchu drogowego. Mundurowi bacznie przyglądają się wszystkim kierującym oraz pasażerom szczególnie pod kątem stosowania pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli zwracają też szczególną uwagę na prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Akcja potrwa do godz. 20:00.

Za przewożenie dziecka poza fotelikiem grozi mandat karny w wysokości 150 zł oraz dodatkowo 6 punktów karnych. Jeżeli kierowca pomimo niezapięcia pasów przez pasażerów rozpocznie jazdę (bądź ją kontynuuje) wówczas, w czasie kontroli może otrzymać mandat w wysokości 100 zł oraz 4 punkty karne. Niezależnie od tego odpowiedzialność ponosi również pasażer, który może otrzymać mandat w wysokości 100 zł. Natomiast kierowcy, który podczas jazdy nie korzysta z pasów bezpieczeństwa grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

Wracając z pracy, czy też przywożąc dzieci z przedszkola czy szkoły nie zapomnijmy więc o zapięciu pasów.

Łęczna 15 marca

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876