loading...

Domniemany oprawca szczeniaczka Fijo, za którym rozesłano list gończy – publikowany na naszej stronie – został zatrzymany w piątek po południu w Ostaszewie (województwo kujawsko-pomorskie), kilkanaście kilometrów od swojego domu w Chełmży. To właśnie tam żona Bartosza D. znalazła ledwo żywego psa w kałuży krwi.

Po tym, jak prokuratura opublikowała wizerunek mężczyzny, w poszukiwania włączyły się setki tysięcy internautów. Sprawa skatowanego szczeniaka poruszyła serca i umysły ludzi. Policja odbierała mnóstwo sygnałów od osób, które chciały pomóc zatrzymać 30-latka. Być może po jednym z takich sygnałów, kryminalnym z bydgoskiej komendy udało się najpierw namierzyć, a w piątek po południu zatrzymać poszukiwanego mężczyznę.

Był zaskoczony, nie stawiał oporu. Mężczyzna trafi na 14 dni do aresztu, bo taką decyzję podjął sąd w Toruniu, jeszcze w trakcie poszukiwań. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany, usłyszy także zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 3 lat więzienia.

Do masakry szczeniaka doszło 27 stycznia. Mieszkanka Chełmży wraz z dwójką dzieci wróciła do domu. Tam zastała psa w kałuży krwi. Jej mąż nie był w stanie wyjaśnić, co się stało. Najpierw miał twierdzić, że Fija potrącił samochód, potem, że się na niego przewrócił. Nikt w tę wersję jednak nie uwierzył, a mężczyzna uciekł. To jego żona przekazała psa obrońcom praw zwierząt.

Stan Fijo wciąż jest poważny. Pies miał złamany kręgosłup w czterech miejscach, żebra połamane obustronnie, a także wybite zęby. Szczeniak przeszedł operację neurochirurgiczną w specjalistycznej klinice w Czechach. Obecnie przechodzi rehabilitację w ośrodku w Bielsku-Białej. Nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie chodził.

Źródło: TVN24 Pomorze, tvn24.pl

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876