loading...

Sześć wyrzutni granatnika RPG-18 i jedną wyrzutnię granatnika RPG-22 chcieli przewieźć przez granicę dwaj mężczyźni – Polak i Ukrainiec. Sprawę badają pogranicznicy pod nadzorem prokuratury.

Mężczyźni, którzy próbowali wwieźć do Polski granatniki, wpadli podczas kontroli w Hrebennem. Jechali mercedesem na polskich numerach rejestracyjnych.

Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie granatniki przeciwpancerne, opracowane w latach 60 i 70-tych. RPG-18 jest bronią jednorazowego użytku, składającą się z wyrzutni, fabrycznie umieszczonego tam pocisku i prostych przeziernikowych przyrządów celowniczych. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano około 1,5 miliona granatników, które były używane przez Armię Radziecką, Nationale Volksarmee (siły zbrojne NRD) i liczne formacje partyzanckie. Następcą RPG-18 był właśnie granatnik RPG-22 konstrukcyjnie oparty na „osiemnastce” ale o większym kalibrze – 72,5 mm.

Podejrzanych oraz broń przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej. Postępowanie w sprawie prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Do zdarzenia doszło 19 stycznia. Wcześniej prokuratura nie ujawniała informacji ze względu na dobro śledztwa.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876