loading...

Jest nowy lider rankingu zaufania polityków. Wyniki badania przedstawił Onet, na którego zlecenie sondaż przeprowadził IBRiS.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski znalazł się na 1. miejscu rankingu zaufania do polityków. Trzaskowski na czele rankingu znalazł się po raz pierwszy. Zaufanie wobec Trzaskowskiego zgłosiło 40,6 proc. badanych (o 1,3 punktu proc. mniej w porównaniu do badania z marca). Tak w ogóle to po raz pierwszy od lutego 2019 roku na czele rankingu zaufania publikowanego w Onecie na podstawie badania IBRiS znalazł się polityk opozycji (wówczas był to Donald Tusk).

Na drugim miejscu rankingu znalazł się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 38,7 proc. badanych (spadek o 4,2 punktu proc.). Trzecie miejsce należy do Mateusza Morawieckiego (ufa mu 37,8 proc.). Największy wzrost poparcia i czwarte miejsce w rankingu zaufania zajął Władysław Kosiniak-Kamysz, w ciągu miesiąca zyskał 8 punktów procentowych i obecnie ufa mu 36,9 proc. badanych. Na 5. i 6. miejscu znaleźli się minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Szymon Hołownia – z prawie identycznym zaufaniem.

Jeśli chodzi o polityków, którym Polacy ufają najmniej, to pod tym względem bezapelacyjnym zwycięzcą jest minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Tu trzy główne pozycje – braku zaufania – dzierżą politycy rządzących partii; Zbigniewowi Ziobro nie ufa 66,3 proc. respondentów, Jarosławowi Kaczyńskiemu 63 proc., wicepremierowi Jackowi Sasinowi nie ufa 56 proc. badanych.

Badanie IBRiS dla Onetu zostało przeprowadzone w dniach 9-10 kwietnia 2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1100 osób.

 

Łęczna 13 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876