loading...

Nasze informacje z przecieków okazały się prawdziwe. - Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną - powiedział dzisiaj na konferencji prasowej premier Morawiecki. Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym.

Obostrzeń i to poważnych jest więcej. Nowe rygory będą dotyczyć wszystkich lokali gastronomicznych. Od soboty zamknięta będzie ich działalność stacjonarna, dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Wesela, przyjęcia komunijne i inne uroczystości rodzinne – zostają zakazane.

Zostaje również wprowadzony zakaz spotykania się w grupie powyżej 5 osób. Z wyjaśnień podczas konferencji wynika że to dotyczy zgromadzeń, kursów itp. Zamknięte zostają wszystkie sanatoria. Nie doczekało się odpowiedzi pytanie, czy ograniczenie 5 osób dotyczy też zgromadzeń religijnych np. mszy.

Co więcej w godz. 8-16 młodzież do 16. roku życia będzie mogła wychodzić z domu tylko pod opieką dorosłych. Nie sprecyzowano, co po godzinie 16.

Osoby starsze – po 70. roku życia są proszone o nie wychodzenie z domów. Pomóc im, na przykład w codziennych zakupach, ma Solidarnościowy Korpusu Wsparcia Seniorów. Dla seniorów stworzono specjalną infolinię (22 505 11 11 - jeden numer na kraj), za pomocą której można prosić o wsparcie. - Konsultant zbierze konkretne dane, one zostaną skierowane do DPS i stamtąd zostanie dostarczona pomoc. Drodzy seniorzy: zostańcie w domu, nie zostawimy was bez wsparcia - mówiła minister Marlena Maląg.

Z tej konferencji nasuwa się jeden wniosek. Rząd działa jak strażak, gasi liczne już pożary, bo wcześniej nie sprawdził czy materiały łatwopalne nie leżą przypadkiem blisko ognia. Jest pewne, że gdyby na przykład od 1 września w szkołach ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych wprowadzono nauczanie hybrydowe, jak to głośno sugerowali bardzo liczni fachowcy, to dzisiaj nie byłoby ponad 10 tys. zakażeń na dobę! Takie rozwiązanie nawet dwa tygodnie temu też by dało już dzisiaj widoczne efekty.

 

Łęczna 23 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876