loading...

Enea włącza się w działania związane z walką ze smogiem. Jeszcze w styczniu 2018 roku firma planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowy produkt promujący zwiększanie zużycia w godzinach nocnych. Nowa oferta Enei, dzięki preferencyjnym cenom, ma zachęcić klientów do korzystania z ekologicznego ogrzewania elektrycznego oraz samochodów elektrycznych.

Enea pracuje nad nowymi elementami oferty, które są zgodne z kierunkiem określonym we wprowadzonym przez Ministerstwo Energii tzw. rozporządzeniem „taryfowym”. Zmiany te dotyczą wprowadzenia nowej grupy taryfowej z niższymi stawkami dla gospodarstw domowych w godzinach od 22.00 do 6.00. Niższe stawki będą stosowane w przypadku zwiększania zużycia, w godzinach nocnych, względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

Ideą będzie wspieranie zwiększenia zużycia energii w godzinach od 22.00 do 6.00. Standardowa cena brutto sprzedaży energii wyniesie 0,2991 zł/kWh, podczas gdy rozliczenie zwiększonego poboru nocnego kosztować będzie zaledwie 0,1731 zł/kWh brutto. Nowy produkt Enei będzie uzupełnieniem preferencyjnych rozwiązań jakie znalazły się w taryfie dystrybucyjnej Enei Operator zatwierdzonej i opublikowanej przez Prezesa URE 16 stycznia tego roku. W efekcie połączenia zarówno preferencyjnych cen energii w produkcie i stawek dystrybucyjnych, objęta nimi dodatkowo zużyta w nocy kilowatogodzina będzie o około 60% tańsza niż w ciągu dnia.

Oferta Enei ma zachęcić do korzystania z ogrzewania elektrycznego, a także pozytywnie wpływać na rozwój elektromobilności dzięki niższym kosztom ładowania samochodów elektrycznych w nocy. Rozpoczęcie pilotażowej sprzedaży nowego produktu Enei zaplanowane jest jeszcze na styczeń 2018 roku.  

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677