loading...

Na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Żyrzyn trwa protest podwykonawców firmy Astaldi, którzy prowadzili prace przy inwestycjach kolejowych. Droga jest zablokowana a policjanci zorganizowali objazdy.

Podróżujący w kierunku Warszawy na trasie S17 kierowani są na Radom i Puławy na węźle Kurów Zachód. Jadący od Warszawy w kierunku Lublina w miejscowości Moszczanka kierowani są drogą w kierunku Dęblina.

Włoska firma Astaldi pod koniec września przysłała do PKP PLK informację, że umowy dotyczące modernizacji linii Dęblin – Lublin oraz linii Poznań - Leszno wygasły. Resort wezwał włoską firmę do wznowienia prac, ale wykonawca nie powrócił na place budów, dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe odstąpiły od obu umów.

Włoska spółka nie tylko nie wykona zakontraktowanych prac, ale zalega też z wypłatami dla podwykonawców. Co prawda PKP PLK zobowiązały się do uregulowania wszystkich udokumentowanych płatności, ale małe i średnie firmy nie bardzo w to wierzą. Ich zdaniem spółka ociąga się z realizacją obietnic. Weryfikację faktur i wystawianie potwierdzeń wykonania robót, zdaniem podwykonawców najlepiej przyspieszy właśnie protest. Łączne zaległości na tych dwóch kontraktach przekraczają 40 mln zł. Włoska firma podwykonawcom nie płaciła od czerwca.

Łęczna 18 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876