23 listopada na terenie Cycowa 34-letni kierowca opla wyjeżdżając z zajezdni autobusowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem. Jak się okazało sprawca kolizji był kompletnie pijany i posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę, 25 listopada wejdziemy do pierwszych kilku sklepów znanych marek i sieci w ramach sieci sklepów na ulicy Polnej w Łęcznej.

Mamy w kraju 15 362 nowe zakażenia. Zmarły aż 674 osoby. Na Lubelszczyźnie 932 nowe zakażenia.

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali małżeństwo, które w nocy z niedzieli na poniedziałek pobiło 39-letniego mężczyznę. Na klatce schodowej mąż ugodził pokrzywdzonego nożem, a następnie wspólnie z żoną gonił rannego. Gdy pokrzywdzony przewrócił się na ziemię zaczęli go kopać i uderzać pięściami.

Młody człowiek, Michał Rogalski, 19-letni internauta z Łodzi wykrył, że raporty Ministerstwa Zdrowia są błędne i nie są zgodne z cząstkowymi raportami z województw i powiatów. Poleciały głowy w Sanepidzie, rząd przyznał się do błędu, bo nie miał innego wyjścia, ale od dzisiaj zakazano wojewódzkim służbom raportowania własnych danych.

W kraju tylko 10 139 (?) nowych zakażeń ale aż 540 zgonów. Na Lubelszczyźnie 670 nowych przypadków. W ciągu doby wykonano zaledwie 33,7 tys. testów na koronawirusa.

W całym kraju notujemy w ostatnich miesiącach o wiele więcej zgonów niż w analogicznych okresach w latach poprzednich. I wcale nie chodzi o zmarłych w wyniku COVID-19. Na przykład w gminie Łęczna jeszcze w ciągle niepełnym listopadzie zgonów było prawie 5 razy tyle co przed rokiem!

Od 22 października w kraju, w tym również w Łęcznej, odbywały się i dalej odbywają protesty po orzeczeniu „Trybunału Konstytucyjnego”, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

15 002 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 156 ofiar śmiertelnych - podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Na Lubelszczyźnie 795 zakażeń, w tym 13 z powiatu łęczyńskiego.

W ciągu doby zarejestrowano oficjalnie 18 467 nowych zakażeń. W kraju zmarło 330 osób. Dane niższe niż z wczoraj ale to zapewne efekt weekendu, kiedy zawsze jest mniej badań. Na Lubelszczyźnie 1511 nowych chorych – to 4 najgorszy wynik w Polsce.

Dzisiaj potwierdzono 24 213 nowych zakażeń w kraju. Zmarły 574 osoby. Na Lubelszczyźnie aż 1600 przypadków, w tym 32 osoby z powiatu łęczyńskiego.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876