O tym, że w Ostródzie odbyła się 25. edycja mistrzostw Polski w taekwondo pisaliśmy wczoraj. Podaliśmy też wyniki 27-osobowej ekipy Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z sekcji w Świdniku i Łęcznej. Dzisiaj informujemy o sukcesach Akademii Sztuk Walki Go-Fight z Łęcznej.


Reprezentowało ją dziewięciu zawodników, którym udało się zdobyć, aż 13 medali w tym trzy złote, siedem srebrnych i trzy brązowe. Największym dorobkiem medalowym może pochwalić się najmłodsza zawodniczka Lena Głowienka, która zdobyła złoty medal w walkach soft-stick, złoty i srebrny medal w technikach specjalnych oraz srebrny medal w układach tradycyjnych.

Świetnie zaprezentował się też Kacper Szymczuk zdobywając 3 srebrne medale. Pierwsze srebro wywalczył w konkurencji walk semi-contact, potem dorzucił jeszcze dwa srebrne medale w technikach specjalnych.

Bardzo dobry występ zaliczył Jakub Parczewski zdobywając złoty medal w układach tradycyjnych i srebrny medal w konkurencji walk przerywanych semi-contact.

W konkurencji soft stick bardzo dobrze pokazał się Igor Głowienka zdobywając srebrny medal. Warto wspomnieć, że zawodnik ten w drodze do finału zakończył trzy walki przed czasem, Igorowi również udało się zdobyć brązowy medal w technikach specjalnych. W tej samej konkurencji świetne walki stoczył również Olaf Steć kończąc dwa pojedynki przed czasem, niestety w walce o wejście do strefy medalowej przegrał ostrzeżeniem, co niestety wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Dwa brązowe medale w walkach przerywanych i w technikach specjalnych wywalczył Kacper Głowienka. Na czwartym miejscu walk przerywanych semi-contact uplasował się Bartosz Sadowski, który niestety przez uraz doznany we wcześniejszym pojedynku nie był w stanie podjąć walki o brąz. W zawodach także udział wzięli Sara Steć i Olek Warszawski, którego start był debiutem na Mistrzostwach Polski.

Turniej ten był też sprawdzianem przed zbliżającym się pucharem Piaseczna oraz Mistrzostwami Polski w Kickboxingu które odbędą się kolejno 14 i 27 kwietnia.

Łęczna 21 marca

Łęczyńscy policjanci ustalają okoliczności pożaru mieszkania w Łęcznej, do którego doszło w jednym z bloków przy ulicy Staszica. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W dniach 17-18 marca w Ostródzie odbyła się 25. edycja mistrzostw Polski w taekwondo, organizowanych pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo. W szranki stanęło 368 zawodników z 23 klubów z Polski i Litwy, wśród nich 27-osobowa ekipa Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z sekcji w Świdniku i Łęcznej.

Nie pomagałam w zabójstwie. Byłam tylko świadkiem, narzędziem. Nigdy nie planowałam zabójstwa Mariusza i nie brałam pod uwagę, że Darek posunie się do morderstwa, że on zabije Mariusza – powiedziała w czasie drugiej rozprawy Marta K. współoskarżona o brutalne zabójstwo swojego partnera.

W dniu 19 marca 2018 r. rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania pana Artura Wasila od dnia 21.03.2018 r. na stanowisko prezesa zarządu” - czytamy w komunikacie LW Bogdanka S.A. Artur Wasil, dotychczasowy prezes PRG Linter, obejmie stanowisko z dniem 21 marca.

W niedzielę w miejscowości Zofiówka łęczyńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. W ręce funkcjonariuszy wpadł również kierowca prowadzący auto pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Andrzej Mikulski, fotograf z Łęcznej wygrał konkurs Kuriera Lubelskiego i zdobył tytuł Człowiek Roku Powiatu Łęczyńskiego 2017 w kategorii kultura. Mieszka i tworzy w Łęcznej oraz jej okolicach. Pracuje jako górnik, a także jako fotoreporter w LAJF Magazyn Lubelski, Agencja fotograficzna REPORTER.

Są politycy, jak prezydent USA Donald Tramp, którzy komunikują się ze społeczeństwem za pomocą Twittera. W Polsce wielu polityków z partii rządzącej ważne informacje podaje obywatelom via Radio Maryja. Ostatnio w ten właśnie sposób dowiedzieliśmy się, że w pobliżu Bogdanki, już na pewno, będzie budowana elektrownia na zgazowany węgiel.

Będą porządkować powiatowe drogi, sprzątać urzędy i kosić trawniki przy prywatnych daczach nad jeziorami. Zajmą się tym ludzie z Łęczyńskiej Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych.

Wczoraj, 15 marca do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny piłkarzy Górnika Łęczna dołączył trener Bogusław Baniak. Umowa została podpisana do końca sezonu.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876