loading...

Jak podała CKE w Polsce do egzaminu maturalnego przystąpiło 260 tysięcy absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 74 procent tegorocznych absolwentów. W województwie lubelskim do matury z przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 15 959 tegorocznych absolwentów szkół. Maturę zdało 11 418 osób, czyli 71,5 proc. przystępujących do egzaminu – trochę mniej niż średnio w kraju.

Trwa budowa linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Chełm – Lublin. Energetycy działają na terenie gmin Łęczna, Puchaczów, Siedliszcze oraz Wierzbica.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Mężczyźni na terenie jednej z posesji uprawiali ponad 60 krzaków konopi indyjskich.

Kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze i staranował latarnię oświetleniową znajdującą się na terenie gm. Puchaczów. Młody kierowca, który oddalił się z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez łęczyńskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany.

Cztery rozbite pojazdy to efekt zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, 9 sierpnia w miejscowości Ludwin. Wskutek doznanych obrażeń jedna osoba trafiła do szpitala.

Na terenie województwa lubelskiego w niedzielę odnotowano siedemnaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 624 dzisiejszych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Najwięcej na Śląsku (149), i w Małopolsce (108). Ministerstwo Zdrowia doniosło też o śmierci kolejnych 7 osobach zakażonych koronawirusem. W sobotę były aż 843 nowe przypadki.

Kryminalni ustalili i zatrzymali wandala, który zniszczył 10 gablot wystawienniczych poświęconych historii a znajdujących się na placu przed Urzędem Miasta. Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec miasta.

Z obrażeniami ciała do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 26-latek, który dostał się pod koła ciągnika rolniczego.

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking najbogatszych samorządów w przeliczeniu na mieszkańca. Jak wypadają jednostki naszego regionu?

We wtorek policjanci zatrzymali trzy osoby, które chciały wymusić oddanie długu grożąc przy tym mieszkańcom spaleniem domu. Żądały oddania 8 000 zł. Wczoraj śledczy przedstawili zarzuty 60-latkowi i 34-latkowi.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876