loading...

Mamy a jakże Narodowy Program Szczepień, który już dzisiaj jawi się jako narodowa klapa szczepień. Dzisiaj mieli zacząć rejestrować się Polacy w wieku 70+. Już w późnych godzinach nocnych przed punktami szczepień zaczęły ustawiać się długie kolejki osób chcących zarejestrować się na termin szczepienia. I w bardzo wielu miejscach zostali odprawieni z kwitkiem.

O 6.14 w jednej z przychodni w Szczecinie już nie ma miejsc. Ludzie stoją od 3 rano. Panie Michale Dworczyku jak to jest? Przychodnia czynna od 7 rano, a o 6.14 Już nie ma miejsc?” - pyta jeden z użytkowników na Twitterze.

Przeglądając media społecznościowe można znaleźć liczne uwagi dotyczące procesu rejestracji osób w wieku 70+, który teoretycznie już ruszył. Wynika z nich, że w wielu miejscach brakuje już terminów na szczepienie, a na infolinię, która miała zacząć działać o 6 rano, nie można się dodzwonić.

Osoby, które jednak zdecydowały się na telefon na infolinię już po godzinie 6.00 usłyszały w słuchawce komunikat o tym, że rejestracja na szczepienia osób w wieku powyżej 70. roku życia rusza o godzinie 6.00, mimo że na profilu Narodowego Programu Szczepień na Twitterze pojawiła się informacja, że infolinia działa sprawnie.

Nic więc dziwnego, że posłanka Elżbieta Gapińska napisała na Twitterze: Dantejskie sceny przed przychodniami, większość seniorów nie może się zarejestrować na szczepienia pomimo, że stali w kolejkach już w nocy. Rozczarowanie wśród seniorów, bo organizacja szczepień beznadziejna. Panie ministrze @michaldworczyk kiedy to ogarniecie?

Minister Dworczyk powiedział w TVN24, że w ciągu 1,5 godziny od uruchomienia zapisów za pośrednictwem internetu i infolinii zarejestrowało się ponad 66 tysięcy osób. - Zainteresowanie jest bardzo duże i na oba te kanały jest bardzo duży napór osób chcących się zarejestrować. Na minutę w szczycie było ponad 300 tys. połączeń telefonicznych, które rejestrowała infolinia - powiedział minister.

W Polsce jest dzisiaj 9 mln osób które mają więcej niż 60 lat. Przy tym tempie szczepień tylko ta grupa – a są jeszcze służby mundurowe, prokuratorzy, niezaszczepiona ciągle spora liczba pracowników służby zdrowia – nie zostanie zaszczepiona do końca przez cały 2021 rok! Co prawda liczba szczepionek, która (obok bałaganu) jest głównym hamulcowym masowych szczepień, ma od II kwartału rosnąć to wcześniejsze zapewnienia, że do wakacji uda się zaszczepić grupy „0” i „1” można już dzisiaj włożyć między bajki.

Szczepienia osób powyżej 70. i 80. roku życia mają ruszyć 25 stycznia. Generalnie szczepienia rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia. Do 21 stycznia zaszczepiono przeciwko COVID-19 ok. 590 tys. osób. Rząd szacuje, że do końca pierwszego kwartału zaszczepionych zostanie ok. 3 mln osób – głównie seniorzy i pracownicy medyczni.

Dzisiejsza klapa całego systemu rejestracji stawia nawet tak mało ambitny plan pod znakiem zapytania. Anglicy i Niemcy deklarują zaszczepienie wszystkich swoich obywateli do jesieni!

Łęczna 22 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677