loading...

Według najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press w drugiej turze wyborów zwycięża Rafał Trzaskowski z 49 procentowym poparciem, przy 48 proc. urzędującego prezydenta. Biorąc jednak pod uwagę, że 3 proc. ankietowanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje, a wyniki zgodnie z zasadami statystyki są obciążone możliwością 3 proc. błędu to należy raczej mówić o remisie ze wskazaniem na Rafała Trzaskowskiego.

Prawdziwe wyniki sondażu wyglądają zatem raczej w taki sposób: szanse Rafała Trzaskowskiego mieszczą się w poparciu 46-52 proc.; szanse Andrzeja Dudy między 45-51 proc.

Obaj kandydaci walczą też o głosy Polaków, którzy w I turze głosowali na innych polityków. Z sondażu wynika, że Trzaskowskiego chce poprzeć aż 86 proc. zwolenników Szymona Hołowni, 81 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza, 79 proc. Roberta Biedronia oraz 34 proc. Krzysztofa Bosaka. Z kolei Andrzej Duda zyskuje 44 proc. głosów Krzysztofa Bosaka (pozostali nie pójdą głosować) i aż 65 proc. tych, którzy w I turze nie głosowali.

Łęczna 03 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876