loading...

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali dwoje mieszkańców województwa dolnośląskiego w wieku 34 i 32 lat. Odpowiedzą za oszustwo metodą „na policjanta”. Zatrzymani wczoraj trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec 2017 roku na terenie Lublina. Pokrzywdzony 81-latek otrzymał telefon od osoby podającej się za policjanta. Podczas rozmowy sprawca przekonał go, że pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone atakiem hakerów. Mężczyzna uwierzył w historię i przekazał dane do logowania w bankowości internetowej. Po uzyskaniu danych, przez dwa dni sprawcy wykonali 4 przelewy na łączną kwotę 370 tys. złotych.

Nad rozpracowaniem przestępstwa pracowali operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze badając sprawę trafili na trop dwóch osób biorących udział w tym przestępstwie.

34-latek i 32-latka zostali zatrzymani na terenie województwa dolnośląskiego. Wczoraj policjanci doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa w stosunku do mienia wielkiej wartości. Wobec 32-latki prokurator zastosował środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. 34-latek dziś na wniosek śledczych zostanie doprowadzony do sądu, gdzie zapadnie decyzja w przedmiocie tymczasowego aresztu. Może grozić im kara do 10 lat więzienia.

Łęczna 09 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876