loading...

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać olbrzymią deklarowaną sumę ponad 62,4 mln złotych! A to przecież dopiero wstępne szacunki. Ta kwota na pewno jeszcze wzrośnie i to znacznie. Rok temu o tej porze na koncie Orkiestry były 44 mln zł. Wychodzi na to, że przejście z TVP do TVN dla WOŚP Owsiaka było naprawdę szczęśliwą i dobrą zmianą. W sumie - choć przez minutę - finał WOŚP w TVN24 oglądało niemal 5,9 mln Polaków.

Miliony Polaków oglądały w kanałach TVN "Światełko do nieba”, czyli towarzyszący finałowi WOŚP pokaz sztucznych ogni. W grupie 16-49 lat udział TVN w rynku w godz. 19.45-20.10 wyniósł aż 18,49 proc. TVP1 miał w tym czasie 11,77 proc. udział.

Rekord padł również w Świdniku. W tym roku zebrano w sumie aż 65.350,42 zł! Świdniczanie gremialnie kupowali przedmioty wystawione na licytacji. Na przykład piłka z autografami żółto-niebieskich została wylicytowana za 310 złotych, a złote serduszko ufundowane przez sklep jubilerski Karat sprzedano za 650 złotych.

W Lublinie na ulice z puszkami wyszło 400 osób. Około godz. 10 w poniedziałek wiadomo już było, że WOŚP zebrała w Lublinie ponad 257 tys. zł, a w całym województwie ponad milion zł.

W Łęcznej nie było sztabu WOŚP. Mieszkańcy Łęcznej mogli wrzucić pieniądze jedynie do puszek w Lidlu przy ulicy Magnoliowej, bo sieć sklepów Lidl jest oficjalnym partnerem WOŚP. Natomiast w Milejowie wolontariusze zebrali 9,5 tys. zł, a w Cycowie 7, 5 tys. zł.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju przebiegł spokojnie. Policja odnotowała 19 incydentów związanych ze kradzieżami puszek. Zatrzymano 21 osób, które dopuściły się kradzieży lub podszywały pod wolontariuszy. Jak poinformowała wyborcza.pl podczas rozmowy z TVP poseł Arkadiusz Myrcha miał na kurtce serduszko WOŚP. Symbol Orkiestry jednak zniknął w wyemitowanym materiale. Serduszko zostało ocenzurowane.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876