loading...

Jest decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Koczującym na granicy uchodźcom mamy pomóc, co nie znaczy, że musimy wpuścić ich do Polski. Decyzja dotyczy również Łotwy.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał postanowienie o środku tymczasowym ws. migrantów na granicy polsko-białoruskiej i łotewsko-białoruskiej. Rządy Polski i Łotwy (wniosek złożono także z tego państwa) mają im zapewnić pomoc. Powinny zapewnić koczującym na granicy migrantom wodę, żywność, opiekę medyczną i, jeśli to możliwe, tymczasowe schronienie.

Środek tymczasowy wydany przez Trybunał w Strasburgu nie oznacza nakazu wpuszczenia migrantów na terytorium Polski i Łotwy - co podkreślono w komunikacie Trybunału. Środki tymczasowe mają obowiązywać przez okres trzech tygodni od 25 sierpnia do 15 września 2021 roku włącznie.

Takie rozwiązanie popierała część opozycji, organizacji społecznych, chociaż dla części z nich to było tylko minimum jakie powinno wykonać nasze państwo. Humanitarnemu rozwiązaniu kategorycznie sprzeciwiał się PiS. Wczoraj premier Morawiecki chwalił Komisję Europejską UE, co zrobi z wyrokiem sądu?

 

Łęczna 25 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876