loading...

Dzisiaj, we wtorek 24 sierpnia ruszyły protesty Agrounii na drogach w całym kraju. Rolnicy paraliżują ruch zarówno na drogach krajowych, jak i autostradach. Blokady odbędą się w 14 miejscach na terenie Mazowsza, Wielkopolski, Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny oraz woj. kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Strajk rolników jest wyrazem niezadowolenia wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd. - Mamy jeden główny postulat. Spotykaliśmy się kiedyś z ministrami i posłami, którzy mieli rozwiązać nasze problemy. Dzisiaj żądamy spotkania z premierem - mówił w Onet lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Agrounia domaga się rozmów z rządem między innymi o problemach ze sprzedażą trzody chlewnej z powodu epidemii ASF. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. - Rolnicy wyrzucani są z wiosek. Produkcja żywności jest marginalnym elementem tego, co się dzieje na polskiej wsi. My się z tym nie zgadzamy. Kolejne ustawy, które ograniczają bądź mają ograniczać produkcję żywności na polskiej wsi. Nie pozwala się już budować kurników, chlewni, czy innych budynków inwentarskich. Nie ma prawa, które nas chroni przed uprawą pól po godz. 22 – uważa Kołodziejczak. - Żądamy także, żeby w polskich sklepach było przynajmniej 70 proc. krajowej żywności – powiedział.

Na Lubelszczyźnie rolnicy z Agrounii blokują drogi w dwóch miejscach. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Borki skrzyżowanie drogi K-19 z drogą powiatową P-1218L i P-1250L, świetlna tablica sygnalizacyjna z informacją o objeździe. Pojazdy jadące od strony Lublina w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego skręcają w lewo na drogę powiatową P-1218L i przemieszczają się w kierunku miejscowości Ulan Majorat gdzie wjeżdżają na drogę krajową K-63 w kierunku Radzynia Podlaskiego, a następnie w Radzyniu Podlaskim na skrzyżowaniu z ul. Warszawską w lewo (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, koniec objazdu)

Radzyń Podlaski skrzyżowanie drogi K-19 i K-63 (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną), świetlna tablica sygnalizacyjna z informacją o objeździe. Pojazdy jadące od strony Międzyrzeca Podlaskiego w kierunku Lublina skręcają w prawo na drogę krajową K-63 (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną) i przemieszczają się w kierunku miejscowości Ulan Majorat gdzie wjeżdżają na drogę powiatową P-1218L w kierunku miejscowości Borki, a następnie w Borkach na skrzyżowaniu drogi K-19 z powiatową P-1218L skręcają w prawo (koniec objazdu)

Radzyń Podlaski skrzyżowanie drogi K-63 z drogą W-814 (rondo WiN), świetlna tablica sygnalizacyjna z informacją o objeździe. Pojazdy jadące od strony Wisznic w kierunku Lublina skręcają na rondzie WiN w lewo na drogę wojewódzką W-814 i przemieszczają się w kierunku Czemiernik drogą powiatową, a następnie w kierunku Lubartowa lub w kierunku Suchowoli do drogi W-815 i dalej w kierunku Lubartowa

W miejscowości Ulan Majorat na skrzyżowaniu drogi K-63 z drogą powiatową P-1218L będzie się znajdowała świetlna tablica sygnalizacyjna z informacją o objeździe.

 

Łęczna 24 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876