loading...

Piąty etap 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków z metą w Lublinie wygrał zdecydowanie Kamil Zieliński z zespołu DOMIN SPORT. Na lotnych premiach w Łęcznej, Ostrowie Lubelskim i Lubartowie trzykrotnie triumfował Sylwester Janiszewski z WIBATECH 7R FUJI.

Tegoroczna pięcioetapowa rywalizacja 28. odbywała się na 730-kilometrowej trasie z Łodzi do Lublina i od początku zapowiadała się bardzo interesująco. Na liście startowej było bowiem 20 zawodowych grup z kilkoma uznanymi kolarzami. Kolarze już po raz 14. w historii tych zawodów wystartowali z Łodzi.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania ponad 200 km, które zostały podzielone na dwa etapy: do południa rywalizacja odbywała się z Łodzi do Zduńskiej Woli (86 km), natomiast po południu z Tomaszowa Mazowieckieg do Kielc (ok. 120 km). W czwartek kolarze przejechali z Radomia do Stalowej Woli (211 km), a w piątek z Mielca do Krosna (151 km).

Ostatni dzień (1 lipca) kolarze rywalizowali na Lubelszczyźnie. Mieli do pokonania 164-kilometrowy odcinek ze Świdnika, przez Łęczną i Lubartów, który zakończył się sześcioma okrążeniami po Lublinie, z podjazdem ulicą 3 Maja na Krakowskie Przedmieście. Przed peletonem finiszował polski zawodnik Kamil Zieliński.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876