Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł 60 litrów paliwa z zaparkowanej koparki i próbował dokonać dwóch kolejnych kradzieży. 38-latek próbował ukryć się przed policjantami, ale kiedy zmarzł, sam postanowił oddać się w ręce mundurowych.

- W niedzielę po godzinie 4:00 policjanci z komisariatu w Piaskach zauważyli stojący w zatoce autobusowej pojazd marki Citroen – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka. Samochód był otwarty, a w środku znajdowały się kluczyki, telefon, dwa kanistry z paliwem oraz narzędzia. Dwie godziny później do pojazdu podszedł jego właściciel-38-letni mieszkaniec Lublina, który nie potrafił wskazać co robi w tym miejscu i wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń. Jego ubrania przesiąknięte były zapachem oleju napędowego.

Okazało się, że 38-latek włamał się do stojącej nieopodal koparki, skąd ukradł około 60 litrów paliwa. Gdy podszedł do kolejnych maszyn budowlanych i zobaczył nadjeżdżający patrol policji, ukrył się przed funkcjonariuszami. Jednak kiedy po pewnym czasie zmarzł, postanowił podejść do mundurowych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna tej samej nocy usiłował włamać się do innych pojazdów w miejscowości Kolonia Siedliszczki. 38-latek usłyszał już zarzuty w sprawie. Według kodeksu karnego przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 9 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876