W miniony czwartek w jednym z mieszkań w Świdniku zostały znalezione zwłoki 44-latka. Policjanci ustalili, że ze śmiercią mężczyzny związek mogą mieć cztery osoby. Dzisiaj trzy z nich, dwie kobiety w wieku 39 i 41-lat oraz 32-latek usłyszały zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Na poniedziałek zaplanowane są czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym.

Kryminalni ze Świdnika ustalili, że do zdarzenia doszło w miniony wtorek, to jest 2 listopada. Jak się okazało po przeprowadzonej sekcji zwłok, powodem zgonu były obrażenia spowodowane pobiciem.

- Na podstawie własnych ustaleń do sprawy policjanci zatrzymali cztery osoby – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka. Dwie kobiety w wieku 39 i 41-lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 oraz 41-lat. Dzisiaj trzy osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na poniedziałek zaplanowane są czynności z udziałem 41-latka, który w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany w środę ponieważ był poszukiwany do innej sprawy.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec dwóch kobiet i 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 32-latek odpowiadać będzie w warunkach recydywy i w związku z tym w jego przypadku zagrożenie karą będzie wyższe i wyniesie do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 6 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876