Za kradzież prądu odpowie 29-latek z Łęcznej. Kryminalni ustalili, że na terenie swojej posesji dokonał nielegalnego przyłącza prądu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczyńscy kryminalni podejrzewali, że 29-letni mieszkaniec Łęcznej dokonał nielegalnego przyłącza do sieci energetycznej. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W domu policjanci ujawnili rozprowadzone po całym mieszkaniu przewody elektryczne omijające licznik energii. Wezwani na miejsce pracownicy Zakładu Energetycznego odcięli nielegalne przyłącze. Obecnie trwa szacowanie strat jakie poniósł dostawca energii. Za kradzież prądu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli dwie wiatrówki noszące ślady przeróbek. Kryminalni zabezpieczyli je i w najbliższych dniach przekażą do badań laboratoryjnych w celu określenia, czy zabezpieczona broń jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Badania laboratoryjne pozwolą sprawdzić czy broń była wykorzystana do popełnienia jakiegoś przestępstwa w przeszłości. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 27 lipca

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876