Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany w Garbatówce kierujący pojazdem marki Renault. Z relacji świadków wynikało, że pijak pędził lewym pasem z olbrzymią prędkością. Centymetry dzieliły go od potrącenia rowerzysty, który jechał w przeciwnym kierunku. Mężczyznę zatrzymał emerytowany policjant.

Wczoraj po godzinie 20:00 w Garbatówce, gm. Cyców kobieta i mężczyzna ujęli pijanego kierowcę. Jadąc przez miejscowość Bogdanka zauważyli jak kierujący pojazdem marki Renault Megane Scenic porusza się z nadmierną prędkością. Jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Samochód jechał lewym pasem i omal nie potrącił prawidłowo poruszającego się rowerzysty. Po pościgu zatrzymali samochód, kierowca był agresywny, próbował się wyrywać. Nie miał jednak szczęścia ponieważ trafił na emerytowanego policjanta służącego kiedyś w oddziale AT. Obezwładnił kierowcę i wezwał na miejsce policję.

Na miejscu mundurowi ustalili, że kierującym jest 50-letni mieszkaniec gm. Urszulin. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy.

Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 26 lipca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876