Dwaj kierowcy zostali zatrzymani przez łęczyńskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mężczyźni mieli cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę autem pod wpływem alkoholu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj, 24 lipca po południu patrol ruchu drogowego zatrzymał w Albertowie do kontroli drogowej kierującego ciężarówką marki Volvo z naczepą. Przyczyną zatrzymania było znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego. Przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechał ponad 70 km/h. Pojazdem kierował 66-letni mieszkaniec gminy Milejów. Kierowca powiedział, że nie posiada prawa jazdy ponieważ zostało mu zatrzymane 2 lata temu za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – zostały one cofnięte, a na kierującym do 2019 roku ciąży aktywny zakaz prowadzenia niektórych kategorii pojazdów.

Kolejny kierujący bez uprawnień został zatrzymany w Zezulinie. 52-letni mieszkaniec gminy Ludwin kierował pojazdem marki Audi. Podczas sprawdzania niezbędnych dokumentów oświadczył policjantom, że nie ma prawa jazdy ponieważ zostało mu 5 lat temu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Wobec mężczyzn zostanie przeprowadzone postępowanie karne. Nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 25 lipca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677