Dwanaście projektów (z 24 zakwalifikowanych) zostanie zrealizowanych w ramach II edycji budżetu obywatelskiego w Świdniku. W głosowaniu nad ich wyborem wzięło udział ponad 5,2 tys. osób.

Największe poparcie bo aż 956 głosów uzyskał projekt pod tytułem „Inwestycja na lepsze jutro”. Dotyczy przygotowania dokumentacji na rozbudowę budynku i utworzenie sal terapeutycznych do wielospecjalistycznej pomocy przy ul. Kościuszki 8, gdzie funkcjonuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Kolejne miejsce z poparciem 902 głosów uzyskał projekt MediaStrefa, w którym chodzi po prostu o zakup dla biblioteki publicznej audiobooków, e-booków, filmów DVD, itp. oraz sprzętu i wyposażenia. Na trzecim miejscu, z 739 głosami, znalazł się projekt dotyczący organizacji zajęć terapeutycznych dla osób wymagających specjalistycznej pomocy przy rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych.

Niewiele mniej, bo 729 głosów, uzyskał projekt „Na dobry początek II” skierowany do dzieci wymagających diagnozy i terapii dysleksji, integracji sensorycznej i innych zaburzeń. Świdniczanie opowiedzieli się też za sensorycznym parkiem wyobraźni na terenie Przedszkola nr 4 przy ul. Kruczkowskiego, projektem „Rodzinne Wyzwania”, pomysłem kina plenerowego na 200 miejsc przy ulicy Cisowej oraz interaktywną ścieżką edukacyjną w Zespole Szkół nr 2 – takim mini warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Do realizacji wybrano też nową ścieżkę rowerową od skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Spółdzielczą do ul. 3 Maja, miasteczko ruchu drogowego na terenie SP nr 5, usprawnienia dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych na osiedlu Wschód oraz rewitalizację boiska przy ul. 3 Maja i wykonanie tu parku do zajęć Street Workout czyli ćwiczeń w przestrzeni miejskiej.

Projekty będą realizowane w 2017 roku.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876