Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który włamał się do budynku gospodarczego i domku letniskowego. Łupem włamywacza "recydywisty" padły elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3000 zł. 13 grudnia sprawca został tymczasowo aresztowany.

Pod koniec ubiegłego tygodnia świdnicka komenda została powiadomiona o kradzieży z włamaniem na terenie gminy Piaski. Z budynku gospodarczego oraz domku letniskowego zginęły narzędzia ogrodnicze o wartości 3000 zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Policjanci ustalili osobę, która mogła być odpowiedzialna za ten czyn. Okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec gminy Piaski. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Lublina. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Działał w warunkach recydywy.

Został doprowadzony do sądu z wnioskiem prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i 24-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 15 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876