W piątek, 15 czerwca na lotnisku w Świdniku wylądowała maszyna z Kijowa. Na jej pokładzie przyleciało 120 osób, z czego ok. 80 to uczestnicy oficjalnej delegacji złożonej z przedstawicieli przewoźnika, portów lotniczych, ukraińskich parlamentarzystów i dziennikarzy. W ten sposób linie lotnicze Bravo Airways zainaugurowały połączenia pomiędzy Lublinem i trzema miastami na Ukrainie. Samoloty przewoźnika po trzy razy w tygodniu mają latać do Kijowa Żulan i Chersonia, a dwa razy tygodniowo do Charkowa.

Od sierpnia ubiegłego roku do Kijowa Żulan z Lublina latają linie Wizz Air. Ale władze lubelskiego portu jeszcze wcześniej podejmowały starania w celu uruchomienia połączeń na Ukrainę. – Zabiegaliśmy o to od początku naszej działalności, poza oczywistymi kierunkami, jak Wyspy Brytyjskie czy Skandynawia. Już w 2013 roku odbyliśmy wiele podróży w tym kierunku i odbyliśmy wiele rozmów w celu uruchomienia połączeń z ukraińskimi miastami. Mam nadzieję, że to jest pierwszy krok do otwarcia kolejnych połączeń między Lublinem i Ukrainą – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Do stolicy Ukrainy Bravo Airways lata trzy razy w tygodniu, oprócz piątków także w poniedziałki i czwartki. Godziny odlotów samolotu Bravo Airways z Portu Lotniczego Lublin: CHARKÓW – poniedziałek 00:25, czwartek 4:25; CHERSOŃ – piątek 14:45, niedziela 19:05, środa 23:30; KIJÓW – piątek 19:40, poniedziałek 5:45, czwartek 9:45.

Od wczoraj mieszkańcy Lubelszczyzny mogą też korzystać z wakacyjnego połączenia do Burgas, nadmorskiego kurortu w Bułgarii. Dla pierwszych pasażerów, którzy odlecieli z Lublina czekała specjalna niespodzianka, która już na lotnisku pozwoliła im poczuć wakacyjny klimat.

Rejsy realizowane są dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki) przez linie lotnicze Small Planet.

Loty obsługiwane są przez samolot Airbus A320, który we wtorki zabiera pasażerów z Lublina o 9:20, a w piątki o 15:50. Lot trwa 1 godzinę i 40 minut. Podróżni z wakacyjnego połączenia mogą skorzystać do 7 września br.

Bilety na loty do Bułgarii dostępne są w formule „czarter mix”, co oznacza, że część miejsc zarezerwowana jest dla klientów biur podróży, a pozostała część dostępna jest w ogólnej sprzedaży dla klientów indywidualnych. Bilety można kupić za pośrednictwem: Net Holiday, Exim Tours, Neckerman, Watra Travel, Best Reisen Group, Oasis Tours lub samodzielnie zarezerwować lot na stronie internetowej: www.smallplanet.aero.

Co ciekawe Lublin będzie miał wreszcie lotnicze połączenie z Warszawą. Do stolicy pięć razy w tygodniu będą latać Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik chce skorzystać na trwających remontach infrastruktury drogowej i kolejowej między oboma miastami.

Rejsy będą wykonywane od 3 września w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Mogący zabrać na pokład 78 osób Bombardier Q400 z Warszawy będzie startował o godz. 13.40, a w Lublinie wyląduje o 14.25. Odloty powrotne planowane są na godz. 15.10 z lądowaniem na lotnisku Chopina o 16.00. Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł.

 

Łęczna 20 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876