Świdniccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które zakłóciły przebieg sobotniego meczu pomiędzy Avią Świdnik a Motorem Lublin. Zatrzymani usłyszeli 12 listopada zarzuty, a sąd zastosował tryb przyśpieszony.

W sobotę o godz. 13:00 w Świdniku odbyły się trzecioligowe derby Lubelszczyzny pomiędzy MKS Avią Świdnik a Motorem Lublin. Wygrała drużyna z Lublina i to 4:0. Na widowni znalazło się ponad 1500 osób. Podczas trwania meczu kibice Avii Świdnik zasłonili sektor dużą flagą tzw. „sektorówką” a następnie odpalili środki pirotechniczne.

W związku z używaniem przedmiotów utrudniających identyfikację osób, dwóch kibiców zostało zatrzymanych przez policję. Mundurowi zatrzymali też kibica, który nie stosował się do poleceń służby porządkowej.

Trzej mężczyźni po zastosowaniu trybu przyśpieszonego usłyszeli taki sam wyrok sądowy: dwa lata zakazu udziału z meczach MKS Avia Świdnik oraz grzywny po 2000 zł. Policjanci typują i ustalają kolejne osoby mające związek z tą sprawą.

Komentarz:

Prawo jest prawem i wszyscy powinni go przestrzegać. Nie byłem na meczu i nie znam przebiegu zdarzeń. Jednak zarówno w policyjnym komunikacie, jak i innych dostępnych w sieci informacjach, nie ma mowy o bójce, nawoływaniu do przemocy i nienawiści, jakichś przejawach rasizmu. Dlatego wszystkim chciałbym dać pod rozwagę czy np. dwa lata zakazu stadionowego za niezgodną z prawem „sektorówkę” jest odpowiednim wyrokiem. A co z tymi, którzy pod przykrywką sportu sieją na stadionach autentyczną nienawiść? Ciekawy jestem opinii Czytelników.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876