Funkcjonariusz po służbie, aby uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy zabrał mu kluczyki do samochodu.

Wczoraj, 6 listopada po godz. 20:00, dyżurny komendy w Świdniku odebrał zgłoszenie od policjanta wracającego do domu po służbie o kolizji drogowej w miejscowości Krępiec, w której najprawdopodobniej brał udział nietrzeźwy kierujący. Na miejsce został skierowany patrol policji. Mundurowi ustalili, że policjant Oddziału Prewencji Policji w Lublinie jadąc po służbie do domu zauważył jadący z naprzeciwka pojazd marki Mercedes, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Przy próbie wyminięcia się z policjantem – otarł się bokiem swojego pojazdu o jego samochód. Po zatrzymaniu pojazdów od kierującego czuć było silną woń alkoholu i miał on kłopot z utrzymaniem się na nogach. Policjant zabrał mu kluczyki od samochodu, aby uniemożliwić dalszą jazdę oraz powiadomił dyżurnego policji. Mundurowi przebadali 32-letniego kierowcę mercedesa na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych.

Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876