Nagroda Burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury „Łęczyński Odyniec Kultury” została przyznana – w dziedzinie muzyki – Mirosławowi Kozerze.

Mirosław Kozera od momentu podjęcia pracy w 1996 r. zawodowo związany jest z łęczyńską oświatą. Z racji wykonywanego zawodu na co dzień pracuje z młodzieżą, rozbudzając jej zainteresowania i talenty muzyczne. Łącząc cechy pedagoga, psychologa i artysty potrafi pracować z dziećmi i młodzieżą na wszystkich etapach edukacyjnych, zapewniając im kontakt z „żywą muzyką”. Swoje kompetencje instruktorskie wykorzystuje ucząc młodzież śpiewu, gry na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych i strunowych. Zespoły instrumentalne pod kierunkiem pana Mirosława Kozery akompaniują solistom i zespołom wokalnym tworząc oprawę muzyczną różnorodnych uroczystości i imprez kulturalno-rozrywkowych w szkole i w środowisku lokalnym.

Dla wielu młodych wychowanków Mirosława Kozery muzyka stała się sposobem na życie. Jego podopieczni podejmują studia na kierunkach muzycznych, przejawiają aktywność w różnych sferach muzyki od klasycznej do tanecznej, współtworzą takie zespoły jak: „The Ravel”, „Defis”, „Nipper”.

O przyznanie nagrody Mirosławowi Kozerze wnioskowała Szkoła Podstawowa nr 2. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 1 czerwca.

 

Łęczna 18 maja

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876