Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla mieszkańca gminy Puchaczów kierującego nissanem. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został ujęty w Puchaczowie przez nastoletniego rowerzystę. Młody mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę po czym przekazał w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło 21 października około godziny 17.30 w Puchaczowie. Policjanci z łęczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego.

Jak się okazało 18 – letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Puchaczów zauważył jak ulicą 1 Maja kierujący nissanem jedzie całą szerokością jezdni, a ponadto najeżdża na krawężniki. Nastoletni cyklista bez chwili wahania pojechał za nissanem. Kierujący autem zaparkował swój pojazd przed jednym ze sklepów. Wówczas 18 – latek uniemożliwił mu odejście po czym zaalarmował o zdarzeniu policjantów.

- Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z drogówki. Ustalili, że kierujący nissanem to 56 – letni mieszkaniec gminy Puchaczów – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile. 56 – latek stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 22 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876