Przygodny mężczyzna zauważył jadącego „wężykiem” kierowcę forda, który nagle zjechał w pole. Podbiegł do auta i zabrał kierowcy kluczyki. Jak się okazało kierowca forda miał blisko 4 promille alkoholu w organizmie.

13 kwietnia dyżurny łęczyńskiej jednostki został poinformowany o tym, że po ulicy Polnej w Łęcznej porusza się fordem prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający oświadczył, że kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy i w pewnym momencie wjechał w pole. Świadek zdarzenia podbiegł do podejrzanego kierującego i wyjmując kluczyki ze stacyjki, udaremnił mu dalsza jazdę.

Mundurowi pojechali na miejsce i zatrzymali próbującego uciekać pieszo nietrzeźwego kierowcę. Po zbadaniu stanu trzeźwości 40-latka okazało się, że kierujący fordem miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Łęczna 14 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677