Łącznie 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych w śledztwie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia, wytwarzania oraz handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Sprawa miała swój początek we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 32-latka, który przewoził do Polski z Holandii 2 kilogramy haszyszu. W kolejnych krokach operacyjni dotarli do uprawy konopi prowadzonej przez 32-latka. W trakcie przeszukania na podmokłym i trudno dostępnym terenie w powiecie lubartowskim funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli prawie 70 krzaków konopi w fazie kwitnienia, mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyków.

Jak się okazało mężczyzna zajmował się handlem i wytwarzaniem narkotyków od kilku lat. Zatrzymany usłyszał łącznie 16 zarzutów dotyczących wewnątrzwspólnotowego nabycia, wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Kolejnym etapem sprawy było zatrzymanie wspólników 32-latka. Kilkumiesięczna praca operacyjna przyniosła swoje efekty we wtorek. Zatrzymano 9 osób wieku od 26 do 36 lat. W trakcie przeszukań, u zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli prawie 400 gramów marihuany oraz 1,5 kilograma pasty konopnej wykorzystywanej przez zatrzymanych m.in. do smażenia potraw. Wszyscy zatrzymani w środę trafili do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące handlu, wytwarzania oraz udziału w przemycie środków odurzających. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani.

W ramach prowadzonego śledztwa na poczet przyszłych kar zabezpieczono 3 samochody osobowe, motocykl oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych.

Za te przestępstwa grozi kara do 15 lat więzienia.

Łęczna 20 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876