Czy na pomoc samorządu mogą liczyć przedsiębiorcy z Łęcznej? Władze miasta przekonują, że właśnie tak jest.

Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski podjął decyzję o możliwości okresowego zwolnienia z płatności czynszu najemcom lokali należących do gminy i dzierżawionych od Gminy Łęczna, którzy faktycznie zawiesili działalność w związku z epidemią koronawirusa. Zwolnienia do trzech miesięcy, z możliwością przedłużenia tego terminu już obowiązują.

Możliwe jest także skorzystanie z odroczenia terminów płatności podatków i opłat, a także rozłożenia ich na raty lub nawet umorzenia podatków i odsetek od nich. Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie działania związane z pomocą będą podejmowane na wniosek przedsiębiorcy. Po ewentualnych, wnioskowanych zmianach ustawowych, przedsiębiorcom będą przysługiwały kolejne uprawnienia.

- Postaram się zrobić wszystko, co tylko jest możliwe na poziomie samorządu, aby pomóc właścicielom firm, osobom tworzącym miejsca pracy – mówi burmistrz Leszek Włodarski. Już w ubiegłym tygodniu pozytywnie rozpatrzone zostały wnioski kilku przedsiębiorców zmuszonych zawieść swoją działalność.

Działania na rzecz pomocy najemcom z targowiska miejskiego zaproponował również Radosław Tkaczyk, prezes PGKiM. Szczegóły będą omawiane z handlowcami.

 

Łęczna 8 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876